Recenzja produktu


Jaką odżywkę do rzęs poleciłabym osobom borykającym się z „rzęsowymi problemami”? Naprawdę bardzo, bardzo dobrym specyfikiem jest żel powodujący wzrost rzęs Talika Lipocils. Jest to produkt przeznaczony dla kobiet z krótkimi, rzadkimi i wypadającymi rzęsami. Przy okazji należy wspomnieć, że jest hypoalergiczny i może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe. 
Wśród aktywnych składników tego cuda są: pokrzywa (stymuluje wzrost), kasztanowiec zwyczajny (wzmacnia, stymuluje cyrkulację krwi, zmniejsza przekrwienie oczu), alantoina (nawilża), lecytyna sojowa, liposomy („nośniki” składników aktywnych, umożliwiają penetrację skóry), hamamelis (działa przeciwzapalnie i leczniczo), ziele St. Johns (działa przeciwzapalnie), ekstrakt jabłkowy (zmiękcza, łagodzi, leczy i odświeża skórę). Jest tego trochę, prawda? Niesamowity koktajl. 



Producent obiecuje, że rzęsy już istniejące wydłużą się i wzmocnią. Dzięki kuracji korzenie są stymulowane do tworzenia nowych rzęs. 

Przezroczysty, w zasadzie bezzapachowy żel ma dość wodnistą konsystencję. Zamknięty jest w dość ładnej, prostej buteleczce o pojemności 10 ml (dostępna jest również mniejsza - 4,2 ml). Pedzelek należy „dojechać” do samej podstawy rzęs (nie bójcie się podrażnienia!). Zaraz po użyciu miałam uczucie przyjemnego odświeżenia. Żel stosowałam przez miesiąc 2 razy dziennie, na pozbawione makijażu rzęsy, później tylko na noc. 

Muszę przyznać, że efekty są naprawdę znakomite. Rzęsy są miękkie, zdecydowanie mocniejsze. Końcówki rzęs – zniszczone używaniem maskar – odzyskały swoją „gęstość” i kolor, co na pewno znacznie poprawiło ogólny ich wygląd. Jeśli chodzi o wydłużenie – nie wiem, czy to kwestia właśnie zintensyfikowania koloru, ale coś w tym jest. Włoski nie łamią się i są elastyczne, a oczy nie wykazują najmniejszych objawów podrażnienia.

Kosmetyk (10 ml) wystarcza na niespełna 2 miesiące.

To prawda, Talika Lipocils jest inwestycją angażującą spore pieniądze (podana cena dotyczy sklepu internetowego i 10 ml), jednak sprawdza się znakomicie i może okazać się potężnym orężem w walce ze zniszczonymi rzęsami. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz