Inspiracje...

            Od kiedy na rynku pojawił się pierwszy numer Vogue’a, pismo to stało się flagowym przedstawicielem prasy o modzie. Magazyn wyznacza trendy i stanowi inspirację dla czytelników oraz projektantów.


Vogue został założony jako tygodnik w 1892 roku przez Arthura Baldwina Turnure’a. Kiedy zmarł w 1909 r. gazetę przejął Conde Nast i zmienił ją na dwutygodnik. Nast rozpoczął również wydania zagraniczne Vogue’a : w Anglii, Hiszpanii oraz Francji, co było wielkim sukcesem. Dzięki stałym czytelnikom magazynowi udało się przetrwać ciężkie czasy podczas wojen, a tuż po ich zakończeniu, przeżyło prawdziwe odrodzenie. Ludzie nie chcieli już oglądać w gazetach biedy i ofiar wojen, a Vouge dostarczał im pięknych ludzi i niecodziennych kreacji. Z czasem pismo umocniło swoją pozycję na rynku, dziś wydawane jest w 18 krajach. Ma również swoją stronę internetową style.com.


Vogue to pismo z wyższej półki. Zdecydowanie przeciętnego człowieka nie stać na asortyment prezentowany w magazynie, dlatego do gazety przylgnęła opinia „snobistycznego pisma”. Czytelniczki Vogue to kobiety, które osiągnęły sukces lub ambitne mieszkanki wielkich miast, których marzeniem jest być częścią świata ukazywanego w magazynie. W piśmie znajdziemy kreacje największych projektantów i zdjęcia najlepszych fotografów.


Niestety nie mamy rodzimej edycji pisma Vogue. Grupa wydawnicza Gruner + Jahr planowała wprowadzić pismo na polski rynek, jednak ciągle wstrzymuje się z decyzją. Związane jest to z małym rynkiem luksusowych marek w Polsce oraz dużą kwotą potrzebną na uruchomienie pisma. Grupa obawia się także o zbyt małą grupą docelową. W niektórych punktach prasowych można dostać zagraniczne wydanie Vogue.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz