UDANY ZWIĄZEK: więcej tolerancji, mniej perfekcjonizmu

Próbujesz mężczyznę zmienić? Zastanów się, po co. Przecież zakochałaś się właśnie w nim. Takie działania zwykle nie przynoszą rezultatu, rodzą bunt i agresję. Nie miej pretensji do niego, że nie jest twoją wierną kopią. On nie potrafi myśleć, rozumieć, funkcjonować tak jak ty. Macie różne hobby? To żaden problem. Jeśli ty lubisz komedie romantyczne, a twój partner piłkę nożną, nie ma sensu ciągać się wzajemnie do kina i na mecze. Pozwól mu majsterkować przy samochodzie albo łowić ryby, jeśli sprawia mu to radość. Gdy on idzie na męskiego brydża, ty możesz wybrać się gdzieś z koleżankami. Znajdź swoją pasję, odskocznię od codzienności. Warto jednak byś wykazała przynajmniej trochę zainteresowania tym, co fascynuje partnera. Dobrze też znaleźć choćby jedno wspólne zajęcie, np. rower czy basen.

Przestań wierzyć w to, że wszystko wiesz i robisz najlepiej. Gdy przymkniesz oko na niedokładnie wytartą podłogę, partner następnym razem bez oporów ją umyje. Jeśli pozmywa naczynia, a ty natychmiast chwytasz szklankę, żeby wytrzeć na niej mała smugę, niepotrzebnie tracisz nerwy, a na dodatek sprawisz mu przykrość. Wygórowane wymagania prowadzą do zadrażnień, bo żaden mężczyzna nie potrafi znieść takiej presji.

Dlatego:

  • Skup się na tym, co ważne, w innych sprawach odpuść, a przynajmniej sie postaraj :)
  • Tylko, wlasnie, co jest wazne, a co nie?


    3 komentarze:

    1. To prawda, czasem trzeba odpuścić i nawet jak mężczyzna zrobi coś nie tak, jak byśmy tego oczekiwały to należy go pochwalić, bo ważne, że w ogóle zrobił i że się przy tym starał :D

      OdpowiedzUsuń