Jak kremować twarz


Krem należy wklepywać w skórę delikatnie, najpierw rozprowadzając go na twarzy.
Potem wklepujemy opuszkami palców.Ta zasada ma szczególne znaczenie w przypadku nakładania kremu pod oczy, bo skóra tam jest delikatna i słaba, a jej rozciąganie powoduje szybsze powstawanie zmarszczek. Jeśli kosmetyk pozostawia na skórze grudki lub się warzy, warto sprawdzić czy stosujemy się do zaleceń producenta dotyczących jego przechowywania (wiekszosc moim specyfikow mieszka w lodowce). Jeśli tak, przyczyną będzie prawdopodobnie kiepska jakość kremu lub jego przeterminowanie.
Po nałożeniu kremu odczekajmy ok. 10 minut aż krem zdąży się porządnie wchłonąć. Większość kremów może służyć jako baza pod makijaż, ale na większe wyjścia polecam jednak nałożenie na krem specjalnej bazy, a dopiero potem podkładu. 
Ważne, by nie stosować tych samych kosmetyków do ciała i do twarzy. Te pierwsze są zbyt tłuste i zbyt ciężkie dla skóry twarzy, a co najważniejsze, nie zawierają filtrów UV. Działa to także i w drugą stronę: kremy do twarzy nie mają wystarczającej ilości składników odżywczych i natłuszczających, aby odpowiednio nawilżyć skórę na pozostałych częściach ciała.
Dobrze od czasu do czasu zmienić krem na inny, jednak nie róbcie tego częściej niż raz na dwa miesiące. Tyle krem potrzebuje, aby zawarte w nim składniki mogły w pełni zadziałać na naszą cerę. Przed upływem tego czasu trudno więc realnie ocenić efekty stosowania danego kosmetyku. Gdy Wasza skóra jest wrażliwa lub mocno przesuszona, nie stosujcie kremów z kwasami owocowymi. Może się to skończyć zaczerwienieniem, pieczeniem i podrażnieniem skóry. 
Co do wyboru kosmetyków, najlepiej stosować wszystkie z jednej linii, bo wtedy ich działanie będzie się uzupełniało. Dobrze jest też stosować specjalne kremy na dzień i na noc, gdyż za dnia skóra potrzebuje przede wszystkim ochrony i nawilżenia, a nocą składników odżywczych aby się zregenerować.

M.G. x 

2 komentarze: